Seniorcentrum Říčany

27. 2. 2020

SENIORCENTRUM ŘÍČANY

V letošním roce jsme zahájili pravidelná setkávání v Koloběhu na Masarykově náměstí. Velice nás překvapil zájem o Kavárničku, na kterou přišlo 17 seniorů. Děkujeme za příjemné prostředí, ve kterém se můžeme scházet. Rádi bychom, kdyby byl stejný zájem i o společenské a stolní hry, to se zatím moc nedaří, ale snad se to s jarními dny zlepší. Přichází první jarní měsíc a s ním i první letošní autobusový zájezd. Těší nás velký zájem navštívit bývalý klášter Mariánská Týnice v Plzeňském kraji. Je to významné cisterciátské poutní místo, kostel i budova proboštství je dílem Jana Blažeje Santiniho. Přejeme vám příjemné a sluncem prohřáté jarní dny.

                                                                 Irena Moudrá,

                                                 předsedkyně správní rady

 

Aktivity Klubu Senior (zal. 2006) zabezpečuje Seniorcentrum Říčany od června 2011 a jsou určeny všem seniorům a zdravotně postiženým občanům (není nezbytná registrace za člena Klubu). Stačí se jen přihlásit na konkrétní akci nebo se dostavit dle aktuálního programu.

Osobní kontakt: Irena Moudrá

Telefon: 732 383 424, 702 987 742 (14 – 19h)

E-mail: seniorcentrumricany@centrum.cz

https://seniorcentrum-ricany.webnode.cz

 

Akce:

ν 9. března 2020Taneční odpoledne – Vítání jara

Začátek: 14:00 h. Místo: KC Labuť. K poslechu a tanci bude hrát hudební Skupina Club Praha s kapelníkem Josefem Šramem (viz plakátek).

ν 18. března 2020Hrátkování (společenské a stolní hry)

Začátek: 14:00 h. Místo: Koloběh Říčany, Masarykovo nám. Přijďte si společně zahrát společenské hry do příjemného prostředí (káva, čaj, drobné

občerstvení – vše zdarma).

ν 19. března 2020 – Kavárnička

Začátek: 14:00 h. Místo: Koloběh Říčany, Masarykovo nám. Přijďte si společně popovídat při kávě nebo čaji (zdarma) do příjemného prostředí.

ν 26. března 2020 –  Jednodenní autobusový zájezd - Mariánská Týnice, Kralovice

Místo odjezdu: 7:10h aut. zastávka K Žel. stanici (směr Praha), 7:15h aut. zastávka Masarykovo nám. Komentovaná prohlídka bývalého kláštera, kostela v Kralovicích a dalších přírodních a kulturních památek v oblasti.

Příspěvek účastníků: 360,- Kč (doprava, tištěný materiál, vstupné). Oběd je nutné si přihlásit v termínu do 20. 3. (cena cca 100,- Kč, hradí si účastníci).

ν 31. března 2020Jednodenní autobusový zájezd – kudowa zdroj (Polsko)

místo odjezdu: 6:00h aut. zastávka pod Lihovarem (směr kruhový objezd). Příspěvek účastníků: 300,- Kč. Zájezd je pořádán klubem seniorů v Uhříněvsi.

Připravované akce:

ν 11. dubna 2020Zájezd – zámek Ploskovice, klášter Doksany

Jednodenní autobusový zájezd. Na programu zájezdu bude mj. prohlídka zámku a kláštera a dalších přírodních a kulturních památek v oblasti.

Příspěvek účastníků: 360,- Kč (zahrnuje dopravu, vstupné, pojištění, tištěný materiál).

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena