Sestra roku z Čerčan

25. 3. 2013

Jednou z oceněných sester roku se stala Dagmar Šperlová z Hospice Dobrého Pastýře

V rámci soutěže Sestra roku bylo ve středu 20. března 2013 v Paláci Žofín rozděleno hned několik ocenění. V kategorii sestra v lůžkové a ambulantní péči zvítězila Dagmar Šperlová, která pracuje v Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech, kde se věnuje nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám.

 

 

Dagmar Šperlová působí v oblasti hospicové péče již 8 let. V roce 2008 nastoupila do Hospice Dobrého Pastýře v Čerčanech, kde již druhým rokem zastává pozici staniční sestry. Pracuje v lůžkovém hospici a v rámci mobilního hospice pečuje o klienty v jejich domácím prostředí. Pacienti a jejich rodiny ji hodnotí jako skromnou, upřímnou a empatickou osobnost s bohatými zkušenostmi, která obětavě pečuje o pacienta, podpoří celou rodinu. Svou práci rozhodně neomezuje pouze na profesionální zdravotnickou péči. S přirozeností sobě vlastní přináší pacientům útěchu, snaží se plnit jejich přání.

 

Hospic Dobrého Pastýře je jediným hospicovým zařízením ve středočeském kraji. Kapacita zařízení je 30 lůžek. O nevyléčitelně nemocné profesionálně a citlivě pečuje tým lékařů, sester, sociálních pracovníků, psycholog a duchovní. Provozovatelem hospice je Občanské sdružení TŘI, které poskytuje další související služby - mobilní hospic, odlehčovací služby terénní a pobytové, asistenční auto, centrum denních služeb, odborné sociální poradenství, půjčovnu zdravotních pomůcek a ambulanci paliativní medicíny.

 

 

 

Věra Ziková

Občanské sdružení TŘI

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena