Sezona 2014 v tenisovém oddílu Sokol Říčany

29. 8. 2014Nejlepšího výsledku v našem klubu dosáhli nejmladší závodní tenisté (viz foto) pod vedením trenérky Evy Kovačkové, kteří soutěžili v kategorii „Baby tenis“. Už v minulé sezoně skončili ve skupině na velmi pěkném druhém místě a letos se jim podařilo zvítězit bez jediného zaváhání. Celkové vítězství zaručuje postup do dalšího vyřazovacího kola, a tak se ještě můžeme těšit na čtvrtfinále středočeského kraje proti oddílu LTC Mladá Boleslav. Držme mladým tenistům palce do dalších bojů!

Krajská.s. I.tř.

Družstvo A dospělých soupeřilo stejně jako loni v I. krajské třídě. Týmy v soutěži měly většinou širší hráčské kádry i větší herní kvalitu, a tak lze konstatovat, že konečné 6. místo v tabulce odpovídá současným možnostem a výkonnosti celého družstva. Avšak ani šesté místo ve skupině nám nakonec nezaručilo udržení. V září se nevyhneme barážovému dvojzápasu s velmi silným soupeřem TK Březnice B, který bude jasným favoritem.

Družstvo B dospělých v krajské soutěži 3. třídy splnilo svůj cíl a to udržet se v této soutěži. Se třemi výhrami ve skupině nakonec obsadilo páté místo. Nejlepším hráčem týmu byl Lukáš Naxera, který vyhrál s přehledem všechna svá utkání a ještě dokázal v posledních dvou utkáních úspěšně nahradit zraněného hráče v týmu áčka.

Již tradičně se v průběhu září konají na dvorcích Sokola Říčany zajímavé tenisové akce, kterých se účastní nejen členové našeho oddílu, ale někdy i hráči z okolních klubů. V sobotu 13. září se uskuteční 31. ročník Šlehačkového poháru a o týden později 20. září je naplánován Turnaj stodvacetiletých. Na oba tenisové turnaje vás srdečně zveme. Bližší informace týkající se obou turnajů můžete obdržet u správců tenisových kurtů.