Skauti na stopě zmizelého japonského prince

29. 3. 2024

V ranních hodinách mlhavé soboty se skauti na říčanském nádraží dozvěděli znepokojující zprávu: Korunní princ Šótoku, zodpovědný za centralizaci Japonska, je nezvěstný! Ani na moment tedy neváhali a naskočili na vlak směrem k hradu Zlenice, poslednímu místu, kde byl princ spatřen. Bohužel zlenický hrad zel prázdnotou. Skauti se však nedali a po chvíli hledání nalezli šifru s instrukcemi, kam se dál vypravit.

Výprava po cestě nacházela mnoho dalších stop: vzkazy od odpůrců centralizace, podezřelé rýhy v zemi nebo přímo dopisy od unášeného prince. Byli tedy na správné cestě. Putování se ale čím dál víc ztěžovalo. Aby mohli skauti prince Šótoku zachránit, museli překonat náročný terén, přemoct nepřátelské zvědy a uplácet pochybné obchodníky sladkostmi.

Když už slunce zapadlo a situace se zdála být beznadějná, narazila výprava u rybníka Rozpakov na tajemného druida, který jim prozradil, kam nepřátelé centralizace prince unesli. Přímo jim pod nos, do skautské klubovny! Následovala epická závěrečná larpová bitva, při které se skautům podařilo únosce přemoct a prince Šótoku osvobodit. Japonsko bylo zachráněno.

Celá výprava proběhla v rámci celoroční hry Samurajové a ninjové, která má za cíl skautům zábavnou formou předat sdílené skautské a samurajské hodnoty, jako jsou odvaha, čest a obrana slabších. Chtěl bych tímto způsobem poděkovat bratrovi Martinovi za vymyšlení příběhu a skautům za akční účast.

Za 4. oddíl Filip Thein

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena