Skautské středisko Lípa Říčany

31. 5. 2019

Pálení čarodejnic; A co skauty čeká dál?

Pálení čarodejnic

U skautské klubovny se v úterý 30. dubna konala již tradiční akce Pálení čarodějnic. Na místě probíhala soutěž pro děti ve stavění čarodějnic a tak se jednotlivé soutěžní týmy předhánějí v tom, kdo bude mít ošklivější, strašidelnější a prostě nejlepší čarodějnici. Děti dávaly dohromady nejen čarodejnici samotnou, ale i její osobní příběh, speciální dovednosti a záliby. Zda se, že čarodějnice dneška nezahálí a sledují nejnovější trendy. V soutěži se nám objevila například čarodějnice skejťačka i gymnastka. Vítězka soutěže poté stanula na samém vrcholu hranice a společně s ostatními zmizela v plamenech. 

Účast byla veliká, složili jsme dvanáct soutěžních týmů a dvanáct krásných čarodějnic. Zatímco děti soutěžily, dospělí opékali buřty, povídali si u praskajícího ohně a popíjeli čaj. Prostě pohoda. Akce se moc povedla a doufám, že se ve stejně velkém počtu sejdeme i za rok.

Hlavní organizátorka akce
Alžběta Mullerová – Myška

 

A co skauty čeká dál?

Skautky a skauti míří reprezentovat Říčany na Svojsíkův závod, roverský kmen se chystá na vícedenní výpravu do Nízkých Tater. A samozřejmě už se všichni moc těšíme na prázdniny a stanové tábory pro všechny věkové skupiny.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena