Skautské středisko Lípa Říčany

30. 3. 2020

Mladší vlčata vstupují do druhého půlroku

Již od února 1927 se v České republice slaví. I letos jsme se sešly u klubovny a zvaly skautské sestry, aby se připojily k oslavám. K oslavám čeho, ptáte se?

No přece Dne sesterství! V Česku je oslavován i jako Den zamyšlení či Vzpomínkový den, 22. února si každoročně s dívčí větví připomínáme, že skautů a skautek je plno nejen ve skautském středisku Lípa Říčany, ale i ve všech zemích světa. V tento den na sebe všichni skauti vzájemně myslí a s podporou dívčí organizace WAGGGS se zapojují do tématických programů a her.

Den sesterství každoročně připadá na 22. února. V tento den se totiž narodil jak zakladatel skautingu sir Robert Baden-Powell, tak jeho manželka Olave, která se zasadila o založení dívčího skautingu a byla mimo jiné spoluzakladatelkou již zmíněné organizace WAGGGS (Světové sdružení skautek).

Minulý rok jsme si v dívčím kroužku připomínaly i zakladatelky českého skautingu, mimo jiné Vlastu Štěpánovou-Koseovou, Dr. Annu Berkovcovou a Popelku Biliánovou.

Letos jsme se zamyslely nad spravedlností a rovností nejen ve skautingu. Překročily jsme řeku do Kusafiri, podívaly se do zahrady rozmanitosti na Pax Lodge a zahrály si oblíbenou hru dětí v Burundi. Ale hlavně jsme se potkaly napříč oddíly a moc si užily i závěrečné povídání nad hrníčkem čaje.

Anička Vařeková

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena