Splnil se mi dlouholetý sen

30. 9. 2013

„Splnil se mi dlouholetý sen,” napsala mi po návštěvě Říčan Gillian Michael z Whitstablu. „Konečně začalo fungovat partnerství našich měst, které jsme se tak dlouho snažili vzkřísit z popela.”

 

Koncem srpna dorazila na dlouho plánovanou návštěvu Říčan delegace zástupců z našeho partnerského města Whitstable z Anglie. Účastnil se jí dlouholetý předseda Whitstable Twinning Association Roger Annable a koordinátorka zodpovědná za komunikaci s naším městem Gillian Michael s manželem. Zpestřením celé návštěvy byla účast čtyř členů jazzové kapely Invicta Jazz Stars, která s úspěchem zahrála (jak je to už tradicí J) na říčanském jazzovém festivalu Pohoda Jazz – tentokráte v restauraci na Jurečku.

Pro naše přátele byl připraven nabitý program poznávání města, jeho občanů a organizací (od městské policie přes DPS až k říčanské faře). Tímto patří velký dík za podporu a pomoc ze strany města Říčany.

V sobotu dopoledne jsme představovali naše aktivity vám, říčanským občanům, na náměstí, a jsem ráda, že náš stánek vyvolal pozornost a že se tolik lidí přišlo zeptat, co děláme, a popovídat si. Rádi bychom se s vámi takto setkávali častěji a hlavně podpořili výměnu občanů jakéhokoliv věku a spolků, kteří by měli zájem poznat svůj protějšek v Anglii.

Jak zmínila Gillian, největší radostí pro ni bylo setkat se s říčanskými občany a organizacemi a přiblížit jim podstatu a přínos partnerství mezi městy, setkat se s Říčaňáky, kteří v minulosti s Whitstablem již spolupracovali (a že fandů je stále v Říčanech dost).

 

Přijďte mezi nás a poznávejte cizí kultury s námi, a to přes přátele, kteří vám zůstanou na celý život.

 

Petra Šmolíková

Partnerství měst města Říčany

 

Twinning.ricany.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena