Sportovní den mládeže v Říčanech – 3. ročník

5. 5. 2024

Ve středu dne 10. dubna 2024 se v městské sportovní hale uskutečnil třetí ročník národní soutěže Sportovní den mládeže v Říčanech pro vybrané žáky místních základních škol. Účastníci sportovního turnaje se v Říčanech utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu. Celkem se na začátku akce sešlo osm týmů ze dvou základních škol, které soutěžily o nejúspěšnější tým turnaje.

Celkové vítězství na turnaji v Říčanech si odnesl tým Dowňáci z 2. základní školy Bezručova, složený z členů Samuel Kuchta, Tomáš Barták, Rudolf Čechman, Adéla Šťastná a Adéla Hořánková. Stříbrné umístění vybojoval tým Kapybary, také z 2. základní školy Bezručova, a bronzovou příčku obsadil tým Chlebové ze 3. základní školy u Říčanského lesa. Úspěšní finalisté postupového turnaje byli odměněni poháry, medailemi, upomínkovými diplomy a řadou dalších sponzorských cen. Hráči z Říčan, kteří se umístili na předních pozicích, obdrželi také nominaci k účasti na národním šampionátu soutěže Sportovní den mládeže v Kladně, které se bude konat dne 1. prosince 2024 v tamní sportovní hale. Na národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu a město Říčany.

Sportovní den mládeže v Říčanech se konal za finanční podpory města Říčany a partnerů soutěže.