Sportovní hala v Říčanech bude mít nové zázemí a oprav se dočká i hlavní budova

30. 10. 2013

V přízemí zázemí sportovní haly v Říčanech se stavební práce pomalu dokončují, ale rekonstrukce pokračuje i ve své druhé a třetí etapě. Zastupitelstvo města totiž souhlasí s opravami druhého podlaží a vnější části budovy, na které uvolnilo další finance. Přestavba čeká i na hlavní část sportovní haly, ke které se připravuje projektová dokumentace. Město na tento projekt podalo žádost o dotaci.

Rekonstrukce zázemí sportovní haly je rozdělena celkem do tří etap. V létě se začalo s kompletní opravou přízemí budovy včetně sociálního zázemí a šaten. Nyní zastupitelé schválili i druhou a třetí etapu, které se týkají úprav prvního patra, zateplení, zastřešení a nové fasády.  

Do konce letošního roku dojde ke zprovoznění přízemí zázemí, které zahrnuje čtyři šatny, sociální zařízení, občerstvení s recepcí a minisál. Druhé patro, kde se nachází dvě šatny, minisál pro cvičení, zasedací místnost a sociální zázemí, bude hotové do konce března 2014. Termín dokončení projektanti předpokládají na červen příštího roku. Náklady na celkovou opravu zázemí, kterou provádí společnost ATOS, spol. s r.o., dosahují 9,3 milionů korun.

„Jako sportovního nadšence mě samozřejmě těší, že úspory, kterých jsme velmi obezřetným přístupem k hospodaření města dosáhli, se použijí i na opravu sportovní haly, jejíž prostory jsou momentálně nedůstojné a v některých prvcích zařízení samotné haly až nebezpečné,“ doplňuje Tomáš Kořán, člen Finančního výboru města /ODS/.

Město chce opravit i hlavní část sportovní haly

S opravou sportovní haly se však zdaleka nekončí. Vedení města totiž plánuje i rekonstrukci hlavní budovy sportovní haly, která je nyní ve fázi zpracování projektové dokumentace a podkladů pro žádost o dotaci. Peníze z Operačního programu životního prostředí by měly pokrýt 60 % z uznatelných nákladů na vnější stavební práce.

„Obvodový plášť haly získá tepelnou izolaci, proběhne výměna výplně otvorů oken a dveří či zateplení podlahy. Také se upraví bezpečnostní řešení pro požární ochranu, které bude respektovat současné požadavky pro shromažďovací prostor, a dále se bude řešit vzduchotechnika. Rovněž dojde k úpravám v interiéru, například k výměně nášlapné vrstvy podlahové krytiny haly,“ upřesňuje Monika Burešová z oddělení investic města s tím, že částka na zateplení by mohla dosáhnout přes 9 milionů bez DPH a náklady na interiér ještě nejsou známy.

Zahájení přestavby hlavní budovy, které je podmíněné finanční pomocí z OPŽP, se očekává během příštího roku. Po dobu rekonstrukce bude prostor haly 3–6 měsíců uzavřený. Pro sportovce však zůstanou otevřené dva minisály na drobné cvičení pro 10–15 lidí v budově zmodernizovaného zázemí haly.

V další fázi se bude řešit vnitřní část haly, pro kterou je nutné vydat stavební povolení. „Tyto úpravy interiéru zaberou cca 3–5 měsíců. Vše je závislé na získání dotace na zateplení a vlastních finančních prostředků v rozpočtu na rok 2014, eventuelně 2015,“ připomíná Monika Burešová. Interiér bude financován z rozpočtu města.

Sportovní hala v Říčanech bude po úplné rekonstrukci konečně splňovat současné standardy podobných zařízení. „Vzhledem k velkému množství sportovních oddílů, ale také různých akcí pro veřejnost, to naše město již opravdu potřebuje,“ připomíná zastupitel David Michalička /Klidné město/.

 

Adéla Michalová

tisková zpráva města Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena