Stacionář OLGA slouží lidem již tři roky

6. 9. 2018

Ano, je to tak. Od otevření říčanského stacionáře uplynuly na konci května tři roky. V době jeho plánování a stavby měla v každém vydání Kurýru místo poznámka o tom, kolik peněz se na něj podařilo vybrat. Kdo by nevěděl: jednalo se u nás o unikátní projekt, který byl z větší části financován ze sponzorských darů Říčaňáků, které zahrnovaly jak milionové dary, tak stokorunové položky.

Na podporu stacionáře se uspořádaly také benefiční akce, kde vystupovali bratři Vlčkové. Možná na jejich úžasné houslové koncerty také vzpomínáte. Celkem se vybralo devět milionů korun, zbývající částku doplatilo město. Vážím si všech, kdo přispěli, už pro ten pocit, že jsme se spojili pro dobrou věc. A ta se zdařila, stacionář dnes funguje, jak jsme si představovali.

 Stacionář v současné době poskytuje ambulantní péči pro seniory a nesoběstačné nebo zdravotně postižené osoby. Je možné využít buď čtyři lůžka odlehčovací služby na dlouhodobější pobyty, nebo osm až deset míst služby denního stacionáře. Počet lidí, kteří stacionář navštěvují, se proměňuje. Někdy je obsazený plně, někdy z poloviny, velký zájem je především o odlehčovací služby, které jsou na letní měsíce prakticky všechny zamluveny.

 Klientům ve stacionáři pomáhají zvládnout základní úkony při osobní hygieně, jídle a obecně při péči o sebe. Čas se najde i pro zabavení – malování a jiné tvoření, různé terapie, které rozvíjejí nebo alespoň udržují pohybový aparát a duševní zdraví, pedikúru, manikúru nebo procházky. K zařízení patří i bezbariérové auto, kterým je možné klienty přivézt i odvézt. Tento automobil s logem stacionáře OLGA můžete potkat každý den v našem městě.

 Jsem rád, že jsem mohl jako radní a člen sociální komise přispět k vybudování takto prospěšného zařízení. Nikdy bych nechtěl, aby se moje práce na radnici smrskla na prosté zvedání ruky při hlasování nebo na pózování pro fotografa při slavnostním stříhání pásek, a tak doufám, že i v budoucnu nalezneme společně nějaký podobný projekt, kterému rád pomůžu na svět. Pokud budete mít nějaký nápad, neváhejte mě kontaktovat.

Michal Mrázek, radní (STAN)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena