Stříbro z polofinále M ČR juniorů

29. 12. 2023

Polofinále MČR juniorů a juniorek do 18 let, respektive 20 let, se v letošním roce uskutečnilo od 11. do 18. listopadu 2023 v Harrachově. Juniorů usedlo za šachovnice 78. Hráči kromě o finanční ocenění soutěžili především o postup do uzavřeného M ČR juniorů, do kterého postupují vždy první tři v kategorii H18, respektive H20.

Polofinále juniorů pro Říčany přineslo postup na M ČR a skvělé 2. místo Janu Seidlovi. Do první desítky se dostal ještě Matouš Hlavina. Naše zastoupení bylo početné, tak další v pořadí se umístili tito hráči: 16. Daniel Pražák, 18. Jakub Ocelák, 25. Petr Mach, 31. Tomáš Bezděk, 43. Tobias Pressler, 49. Jan Síleš, 60. Roman Popov, 68. Adam Mrázek.

Dívek se sjelo do Krkonoš 23. Naší jediné zástupkyni Sandře Hosové turnaj úplně nevyšel. Jako šestá nasazená hráčka skončila na 17. místě.

Akce byla podpořena Sportovním centrem mládeže Středočeského kraje formou účasti tří trenérů pro mládež.

Mistrovství Čech do deseti let

Od 15. do 19. listopadu žily Teplice královskou hrou. V hotelu Panorama se odehrálo Mistrovství Čech do 10 let a následně také do 8 let. Na startu se sešlo 63 chlapců a dívek. Nezaznamenali jsme tentokrát výraznější úspěch: Erik Soukup skončil na 32. místě a Petr Hroník na 38. místě.