Střípky z MAS

28. 1. 2024

MAS Říčansko, o.p.s., i v roce 2024 pokračuje v pomoci s realizací a podáváním žádostí o dotaci v Programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light všem oprávněným žadatelům z celého regionu MAS Říčansko. Kontaktujte nás e-mailem či telefonicky. Všechny kontakty naleznete na stránkách MAS Říčansko.

Program NZÚ Light v roce 2024

Úspěšný program pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy letos podpořil 50 000 žadatelů částkou bezmála 6 miliard korun. Domácnosti díky zateplení, výměně oken a vchodových dveří i solárnímu ohřevu vody významně ušetří na výdajích za energie už letos i v příštích letech. Kvůli nutnému navýšení alokace a rozšíření okruhu žadatelů byl program na krátkou dobu pozastaven a s třímiliardovým vkladem byl 17. ledna 2024 opět spuštěn.

Dotace byla doposud určena pro příjemce starobního důchodu, pro osoby se třetím stupněm invalidity a pro domácnosti pobírající příspěvek na bydlení.

Od 17. ledna 2024 tedy nastala možnost žádat o finanční prostředky na jednoduché renovace a solární ohřev i pro rodiny pobírající přídavky na děti. Žadatelé mohou čerpat až 150 000 Kč na zateplení zahrnující i výměnu oken a vchodových dveří a 90 000 Kč na instalaci systému na solární ohřev vody s novou akumulační nádrží (bojlerem), nebo 60 000 Kč na systém bez nové akumulační nádrže.

Lenka Babíčková ředitelka
a celý kolektiv MAS Říčansko, o.p.s.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena