Střípky z MAS

1. 3. 2024

První vyhlášené výzvy MAS Říčansko

V březnu přijímáme projektové záměry do 1. výzvy MAS Říčansko – IROP – Vzdělávání MŠ, která je zaměřena na infrastrukturu mateřských škol a zařízení péče o děti typu dětské skupiny a do 2. výzvy MAS Říčansko – IROP – Vzdělávání ZŠ, která je zaměřena na infrastrukturu základních škol ve vazbě na odborné učebny a učebny neúplných škol.

Bližší informace k jednotlivým výzvám a k podání projektových záměru do výzev MAS najdete na našich webových stránkách https://mas.ricansko.eu/.

V úterý 26. března proběhne v kongresovém a sportovním areálu Oáza Říčany Plénum MAS Říčansko –setkání všech partnerů z řad obcí, škol i soukromého sektoru. Věřím, že bude odsouhlaseno přijetí nového partnera z řad obcí a to obce Dobřejovice.

Od 17. ledna 2024 byl spuštěn nový program NZÚ light, který je určen na rekonstrukci a snížení energetické náročnosti domů seniorů a osob se zdravotním postižením. Škála podporovaných opatření zůstává stejná. Zpřesní se pouze některé podmínky, které především seniory ochrání před instalací nekvalitních výrobků s minimálním efektem úspory.

Okruh oprávněných příjemců dotace se rozšíří o rodiny, které pobírají přídavky na děti.

I v našem regionu můžete narazit na podvodníky. Buďte obezřetní a neposkytujte osobní informace nikomu, kdo se neprokáže příslušným oprávněním k poradenství NZÚ light jako poradce Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP).

MAS Říčansko, o. p. s., poskytuje veškeré poradenství a umožňuje podání žádosti o dotaci bezpečně a zcela zdarma všem oprávněným žadatelům. Obraťte se na nás.

Veškeré kontakty najdete na webových stránkách MAS Říčansko https://mas.ricansko.eu/.

Nebo kontaktujte pracovníky úřadu ve svých obcích, kteří vám poskytnou bližší informace a popřípadě kontakty na pracovnice MAS Říčansko.

Přeji krásné jarní dny, které nám jistě přinesou teplé sluneční paprsky a s nimi i pohodu a dobrou jarní náladu.

 

Lenka Babíčková
ředitelka a celý kolektiv MAS Říčansko, o. p. s.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena