Taekwon - Do Říčany

27. 10. 2016

Říčanské Taekwon-Do opět mezi nejlepšími

Soutěžní tým říčanských Taekwondistů se zúčastnil 1.10.2016 jednoho z největších středoevropských šampionátů Taekwon-Do AHAC CUP ve Slovinsku. 300 bojovníků z 10 států se utkalo v kategoriích volného boje a sestav. Na zlatý nejvyšší stupínek vítězů vystoupali sestry Jílkovy. Bára vybojovala zlato v sestavách černých pásů v kategorii žákyň, její sestřička Rozárka se dokázala probojovat do finále kde vybojovala zlato ze zápasu a dál získala  stříbrnou medaili v sestavách.Obrovským překvapením byl Vasil  Halatyba , který se přes Bulhara v prvním kole, Slovince v kole druhém probojoval až do finále kde získal v duelu s favorizovaným borcem stříbrnou medaili.Stálice našeho týmu Alex Vištal po třech vyhraných bojích dosáhl na bronz ve volném zápase a stejně tak,se mu vedlo i v sestavách.Matěj Jirásek vybojoval bronz ve volném boji . Anička Lebdušková se v kategoriích volného boje i sestav probojovala až ke stříbru . Velmi těžkou pozici měl Marko A. Machota,který měl letos svou premiéru již v kategorii juniorů kde vybojoval bronz ve volném boji .

Náš tým dokázal , že výsledky ve Slovinsku,Rakousku,Maďarsku,Slovensku a na prestižních mezinárodních šampionátech v ČR,nejsou jen momentálním výkonem,ale dlouhodobou stabilní výkonností.Děkujeme Městu Říčany za podporu.