Taková malá úvaha

28. 9. 2018

 

Vždy jsem si myslel, že takové ty líbivé, ale většinou klamavé reklamy mohou působit pouze na takové trochu „jednodušší“ lidi. To samé jsem si myslel o líbivých a mistrovsky vyslovených řečech politiků, ať na komunální, tak i vyšší úrovni.

Ale asi to není tak úplně pravda. Onehdá jsem mluvil se svým vysokoškolsky vzdělaným kamarádem, a když přišla řeč na starostu Kořena, on řekl: „Ale Vašku, ten Kořen ale mluví hezky.“ Vyznělo to jednoznačně tak, že když pan starosta mluví hezky, tak že je dobrý. Je to důkaz toho, že ty líbivé, i když často klamavé, uhlazené řeči působí na značnou část populace. Většina těch lidí  se  o pozadí dění ve městě nezajímá, ať proto, že je to nezajímá, nebo proto, že na to nemají čas, a jsou tedy odkázáni pouze na tyto líbivé řeči. A jestliže je ta konkrétní osoba perfektní řečník, a i mistr psaného slova, jako náš starosta Kořen, tak prostě boduje, bez ohledu na to, že jeho negativa výrazně převažují nad pozitivy a městu se setsakra prodražují.

Bohužel to ale také znamená, že úroveň valné části  naší populace zřejmě není příliš na výši. Jak jinak si vysvětlit drtivé vítězství takového člověka v posledních volbách.

Václav Macinauer

 

Pane Macinauere, v příspěvku „Taková malá úvaha“ hodnotíte předvolební situaci pravidelnou agitací proti panu starostovi. V závěru konstatujete, že dle výsledku minulých voleb drtivá většina občanů v Říčanech „zřejmě není příliš na výši“. To je ale opravdu troufalé konstatování ve věstníku města a městského úřadu, který putuje do všech schránek občanů Říčan.

Tomáš Mařík, tajemník

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena