Takový byl Lesní běh Říčany XCR 2021

28. 11. 2021

Konečně jsme letos mohli uspořádat tradiční Lesní běh Říčany XCR. Byl to již 39. ročník, po nuceném vynechání v minulém roce. Díky nedopatření, které vzniklo špatnou komunikací, jsme byli nuceni na poslední chvíli posunout dlouho avizovaný termín ze soboty 16. 10. na neděli 17. 10. 2021. Během posledních čtrnácti dnů před závodem jsme museli zapojit všechny dostupné kanály pro informování zájemců o naši akci o změně termínu.

I přes tuto nepříjemnost byla účast i vzhledem ke „konkurenci” okolních závodů poměrně slušná. Celkem se akce zúčastnilo 220 aktivních závodníků od nejmladších dětí po veterány.

Opět jsme zaregistrovali mezinárodní účast. Tentokrát k nám zavítali nejmladší účastníci až z jihoamerické Kolumbie. Z rozhovoru s jejich rodiči jsem zjistil, že v současné době žijí v České Lípě. Děti závodily v kategoriích minižáků za tým Espinozas. Velmi nadšení a spokojení byli i jejich rodiče.

Počasí bylo přímo ideální pro aktivní pohyb v přírodě.

Naše akce je také specifická tím, že při vyhlašování výsledků, a to ve všech kategoriích, oceňujeme vždy pět nejlepších v jednotlivých kategoriích. Tímto dáváme podnět závodit nejen o první tři místa, ale také o čtvrté a páté místo. Je také pravda, že zejména rodiče pak rádi vidí své ratolesti „na pódiu” tak jako ve velkých mezinárodních soutěžích.

Kategorií máme tolik, že jenom vyjmenování medailistů by přesáhlo povolený rozsah příspěvku a proto kompletní výsledky si zájemci najdou na stránkách Běžeckého klubu, www.ricany.cz/org/bezeckyklub v sekci Lesní běh.

Samozřejmě už se připravujeme na 40. ročník, který by se měl uskutečnit opět v polovině října 2022. Termín včas upřesníme podle aktuální situace.

Nezapomeňte také, že Lesní běh je součástí Poháru Ladova kraje. Informaci o všech pohárových závodech i s průběžnými výsledky najdou zájemci na www.laduv-kraj.cz.

Na závěr mi nezbývá než poděkovat všem kamarádům a kamarádkám i mým rodinným příslušníkům, kteří mi pomohli při organizaci závodu, a také tradičním podporovatelům naší akce a městu Říčany.

Text a foto: Miloš Smrčka