Taneční klub Fuego

31. 5. 2019

Fuego trénuje, soutěží… a vyhrává

Zdá se to jako nekonečný koloběh. Trénink, soutěž, medaile a tak dále pořád dokola. Naše páry trénují, zlepšují se a výsledky se dostavují na všech soutěžích, kam vyrazí. Vždyť jen od minulého článku máme přes dvacet medailí. A k tomu tři páry postoupily do vyšší výkonnostní třídy – druhým místem v Kolíně v C LAT se do Béčka posunul Matěj s Agi, druhým místem v D STT v Praze do C přešel Filip s Klárkou a do třetice opět druhým místem tentokrát z celkově úspěšné kladenské soutěže v E LAT si na D polepšil Filip s Marťou.

Kladenská soutěž – Jarní cena města Kladna a O pohár města Kladna byla velmi povedená. Stříbro měly hned tři páry – v kat. Junior 2 E LAT to byla Kačka s Fandou, v C STT pak Matěj s Agi, v E lat již zmíněný Filip s Martinou. Ve druhé části O pohár města Kladna opět bodoval Matěj s Agi, kteří si v pohárové EDC (tedy všechny třídy dohromady) vybojovali skvělé 2. místo. Ještě lépe si v této netradiční soutěži, před zcela zaplněným sálem na galavečeru, vedl Adam s Barčou. Ti před nedávnem postoupili do třídy C a na této soutěži se dopoledne protančili až do finále na 5. místo. Ale zpět k pohárové EDC, Adam s Barčou proti domácí přesile 9:1 suverénně zvítězili, a i přesto jim celý sál tleskal.

Ptáte se, jak to že se nám tak daří? Trénujeme, máme zkušené trenéry s odpovídajícím vzděláním, kteří sami ještě pořád aktivně tančí a dále nám k tomu pomáhají české trenérské špičky. Již celý rok k nám pravidelně jezdí Petra Tirpák - Kostovčíková (znáte ze Stardance) česká mistryně, několikanásobná vicemistryně Německa, semifinalistka MS. Dále také Honza Kliment (toho času opět finalista polské Stardance) také mistr ČR, Švýcarska, finalista ME, semifinalista MS atd. Prostě výborní trenéři našich trenérů a teď i našich párů. Už nyní s nimi domlouváme program na příští půlrok.

Letošní soutěžní sezona se blíží ke konci a tak jako vždy zakončíme Letní akademií, která letos bude 16. 6.  od 17 hodin v sále KC Labuť.

Pro nás ale rok nekončí, trénujeme a soutěžíme dál. Již za necelý měsíc nás tak čeká tradiční letní taneční soustředění v Rokytnu u Nového Města na Moravě.

Vaše Fuego

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena