Tichá aukce obrazů i garážový prodej

27. 11. 2023

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Hlavní prosincovou kulturní akcí Koloběhu tentokrát nebude koncert, nýbrž výstava, a to prodejní. Nabízíme unikátní možnost koupě originálního vánočního dárku. Přijďte se podívat do výstavního sálu Staré radnice, kde od pátku 15. prosince do pátku 22. prosince ukážeme a nabídneme rozmanité a krásné obrazy a obrázky, které nám štědří dárci donesli do Koloběhu. Prodej bude probíhat formou tiché aukce: minimální/vyvolávací cena, s níž nám laskavě poradil sběratel a galerista Karel Babíček, bude uvedena u obrazu. Pokud vás dílo zaujme, můžete nabídnou vyšší částku (třeba jen o pár korun). Cenovou nabídku spolu s kontaktem na sebe vložíte do připravené obálky a vhodíte do krabice. Pokud bude vaše nabídka nejvyšší, obraz je váš. Výstava (ano, můžete se jen přijít pokochat díly, která zdobila nejednu říčanskou domácnost) bude zahájena v pátek 15. prosince v 15 hodin, otevřena bude každý všední den v čase 15–18 hod., v sobotu (16. 12.) také v čase 9–12 hod. V pátek 22. prosince v 18 hod. ji uzavřeme, naopak otevřeme obálky a budeme kontaktovat úspěšné dražitele. Těšíme se!

Za účasti našich dobrovolníků i paní místostarostky Špačkové jsme 4. listopadu otevřeli garážový prodej Koloběhu. Pomalu, ale jistě se učíte chodit nahlédnout na zboží, které u nás v garáži dostává poslední šanci na život u nového majitele. Ceny si zde kupující určují sami, obnos, který se jim za zboží zdá adekvátní, stačí vhodit do kasičky na stěně. Otevírací doba je prozatím út-pá 10–16 hod. (pak už je ve dvoře tma), so 9–12 (v době konání trhů a otevřeného Koloběhu na náměstí).

Startujeme projekt Recept od babičky. Koloběh ze své podstaty podporuje sdílení všeho možného, včetně zkušeností, a tak chceme sdílet i staré rodinné recepty a předat je novým generacím. Ve spolupráci s DPS Říčany vás vždy jednou za čas pozveme na něco sladkého, co v čistém a přívětivém prostředí upečou skvělé seniorky, které jinak své sladké poklady nemají pro koho péct (a tak rády by!). V Koloběhu za symbolický poplatek laskominu můžete ochutnat, dát si k ní kávičku a odnést recept. Z výtěžku příště upeče zas někdo jiný. Poslední listopadový týden jsme do „vyjedení zásob“ sdíleli recepty od babiček Marušky (ovocný koláč) a Marcelky (české buchty), a dokonce i od dědy Honzy (jablečný štrúdl). Děkujeme!

V pátek 22. prosince budeme mít Koloběh otevřený do 20 hodin. I u nás se dají sehnat pěkné dárečky, mnohdy originálnější než leckde jinde. A od odpoledne do večera vás v tento den srdečně zveme na svařené vínečko. K nákupu nad 150 Kč vám ho i s (před)vánočním úsměvem nabídneme zdarma.

S Koloběhem na výlet: Prosinec bývá dobrou příležitostí k bilancování a my se můžeme s uspokojením ohlédnout za letošním výletním rokem. Na mapě navštívených míst přibyl Pelhřimov, Jilemnice, Rumburk, Šluknov, Náchod, Jičín, Slatiňany, Lány, Moravský Krumlov, Opočno, Dobruška, Ploskovice, Kravaře, Doudleby nad Orlicí, Neratov, Nové Hrady, Košumberk, Pernštejn, Telč, Tachov, Světce, Poniklá, Lomnice nad Popelkou, Třeboň a České Budějovice; na prvním vícedenním výletu jsme čtyři dny poznávali krásy Beskyd. Je to o osm míst více než loni, protože chceme, aby se dostalo na co nejvíce zájemců z řad seniorů Říčanska. Na některý z výletů se jich s námi tento rok vypravilo již 158! Děkujeme především paní Ivě Dvořákové, která pro vás cíle vybírá a všemožně se stará o to, abyste si cestu co nejlépe užili. Děkujeme i firmě pana Jana Kupra, který vás vždy bezpečně dopraví tam i zpět. V příštím roce vám navštívíme další krásná místa. Hned v lednu se vydáme na výlet s ještě vánoční tématikou, neboť ve středu 17. ledna navštívíme město betlémů – Třešť. Necháme se okouzlit starou tradicí stavění betlémů v rodinách, do některých budeme moci vstoupit a betlémy si prohlédnout. Vedle dalších zajímavostí uvidíme i upomínky na třešťského rodáka Otto Šimánka – pana Tau. Cena výletu je 490 Kč, přihlášky posílejte od úterý 2. ledna buď SMS na tel. 739 989 672 nebo na e-mail info@kolobeh-ricany.cz.

Dovolte nám poděkovat vám všem za přízeň a podporu v letošním roce (přetavenou zatím v pomoc potřebným v hodnotě 850 000 Kč!). Děkujeme také našim úžasným dobrovolníkům, ať už jsou věku seniorského, nebo si na pomoc v Koloběhu vyhrazují čas ve svém pracovním diáři.

Požehnané svátky a jen to dobré v roce 2024!

Eva Hazdrová Kopecká, Martina Vavřincová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena