Trafiky nebo prospěch pro město?

3. 5. 2019

Jiří Kozák, zastupitel (ODS)

V posledním půlroce od voleb vzniklo na říčanské radnici několik nových placených míst. Už delší dobu víří diskuse v Říčanech pozice radního pana Polánského, který pracuje pro město jako projektový manažer. Pan starosta na dotaz o způsobu jeho výběru argumentoval, že pan Polánský prošel výběrovým řízením komunálních voleb.

Další pracovní pozicí, která na městě vznikla, je koordinátor osadních výborů. Jeho úkolem bude koordinovat komunikaci říčanských osad s radnicí. Pozice je to významná, protože pro občany jednotlivých osad je důležité vědět, že na ně město nezapomíná a mimo jiné třeba pomáhá jednotlivým osadním výborům s administrací jejich agendy. Je prospěšné, když se tomu někdo bude systematicky věnovat. V minulých letech totiž tato komunikace moc nefungovala.

Pokud se ptáte, zda bylo na toto místo nějaké výběrové řízení, tak nebylo. Koordinátorkou se stala kandidátka Klidného města do komunálních voleb, paní Andrea Jurková. Argument, že prošla úspěšně volbami, zde pan starosta použít nemůže. Paní Jurková do zastupitelstva zvolena nebyla a navíc poměrně zásadně prohrála ve volbě předsedy osadního výboru Kuří. Přeji paní Jurkové v práci úspěch, je to pro občany města. Ale musí pochopit, že její nástup vyvolává mnoho otazníků, když její jedinou známou kvalifikací je příslušnost ke Klidnému městu.

Na posledním zastupitelstvu jsme schválili založení nové příspěvkové organizace, která bude spravovat charitativní obchod Koloběh a navíc se bude věnovat práci pro říčanské seniory. Velmi prospěšný nápad, který určitě může pomoci ke zlepšení života seniorů ve městě. Nový ředitel této organizace bude mít velkou zodpovědnost: postavit na zelené louce organizaci věnující se charitě, vzdělávání, koordinaci a správě projektů. Úspěch bude záležet na schopnostech ředitele a jeho zástupce. Na zastupitelstvu jsem požádal, aby se výběru osoby na takto důležitém postu mohla účastnit i opozice. Velmi pečlivě budu sledovat, zda se ředitelem, který vtiskne nové organizaci tvář, stane člověk s odbornými předpoklady nebo další kandidát, jehož hlavní kvalifikací bude příslušnost ke Klidnému městu. Ideální by bylo, abychom vize jednotlivých kandidátů měli písemně, což mnohé napoví.

Jiří Kozák, zastupitel (ODS)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena