Tři medaile z mistrovství Čech

28. 11. 2014

Mistrovství Čech mládeže v kategoriích 12, 14 a 16 let se letos konalo v hotelu Skicentrum v Harrachově od 25. 10. do 1. 11. Na MČ se hoši museli probojovat z krajských přeborů, děvčata nikoliv, ale mistrovství hrála společně s chlapci. Na MČ se probojovali zástupci 62 šachových klubů, což jistě dokazuje velkou rozšířenost tohoto sportu u nás. Celkem hrálo 196 dětí.

Pořadatelé přenášeli 16 partií z každého kola online. Na nich jsme mohli sledovat nejenom některé naše hráče, ale například i překvapivé celkové vítězství Michaely Nové v nejstarší kategorii do 16 let. „Překvapivé pro mnohé, nikoliv pro mne. Míša je velmi pracovitá a jsem rád, že jsme jí dali možnost v létě hrát za nás česko-slovenskou extraligu žen“.

A jak tedy dopadli naši svěřenci? Nejenom, že se na MČ probojovala početná skupina, ale také jsme získali celkem 3 medaile, a to tady ještě nebylo!

V kategorii do 16 let postoupil na M ČR ze 3. místa Martin Vystrčil. V této kategorii získala 2. místo mezi děvčaty Anna Zlámaná. Patrik Chajda skončil na 30. místě, 36. místo obsadil Zbyněk Jarý.

V kategorii do 14 let bojoval Marek Otruba v posledním kole také o postup na M ČR, nakonec skončil na 16. místě, Julie Vilímová až na 4. místě mezi děvčaty.

Kategorie do 12 let přinesla třetí medaili, kterou získala Kristýna Otrubová za 3. místo. Na 27. místě skončil Martin Mačok, na 36. místě Pavel Kurek a na 49. místě Jan Heger.

Na MČ s dětmi odjeli trenéři E. Pospíšil a S. Stárek. O děti se pak staraly paní Zlámaná a Hegerová. Všem patří velké poděkování.

Jaroslav Říha

Vánoční bleskový turnaj

Zveme všechny zájemce šachové hry na turnaj v bleskové hře (5 minut na partii). Turnaj se hraje v klubovně KC Labuť v 2. patře v pátek 26. 12. od 18.00 hod. Startovné je libovolná cena v minimální hodnotě 50 Kč.

Krásné svátky a především hodně zdraví a sil do roku 2015 přeje KŠ Říčany 1925.

Mistrovství Čech nejmladších

Mistrovství Čech mládeže v kategoriích 8 a 10 let se letos konalo rovněž v hotelu Skicentrum v Harrachově od 14. do 16. 11. V kategorii do 10 let se na startu sešlo 70 oprávněných hráčů a hráček. Naše výprava byla početná, nicméně do bojů o postup na M ČR jsme příliš nezasáhli. Nejlepším hráčem byl Šimon Jiroušek, který skončil na 14. místě. David Hampl skončil 18., 41. Pavel Vitvar a 42. Ondřej Kupka.

V kategorii D 10 byly výsledky výrazně lepší, nicméně medaile zbyla jen bramborová za 4. místo na Kateřinu Pastrnkovou. Monika Strnadová skončila na 5. místě. Celkem hrálo 19 děvčat.

Kategorie H 8 se hraje jako otevřený přebor. Na startu se sešlo 30 hráčů. Velmi krásný výsledek zaznamenal Jáchym Šmolík, který skončil na 9. místě. Druhý náš zástupce David Kudrna skončil na 14. místě a na 15. místě pak Václav Kořen (ŠO Figurka Říčany).

S dětmi odcestoval trenér Stanislav Stárek a vedoucí výpravy Marie Jiroušková.

Všechny mladší i starší žáky můžete vidět v Říčanech dne 20. 12. v sále KC Labuť, kdy pořádáme Regionální žákovskou ligu. Vstup je volný a podívat se můžete v čase 9.00–15.00 hod.