TŠ Twist

31. 5. 2019

Rokenrol v TŠ Twist Říčany

Dnes začneme výňatkem dopisu od jedné maminky, která nám napsala: „… Na soutěže a soustředění cestujete společnými autobusy, takže vám dceru předáme u autobusu a máme s manželem pohodu … Máte plné tělocvičny, děti mají skvělou partu a kupu kamarádů, působíte v Říčanech i v Ondřejově … Být v TŠ Twist je pro nás výhodou, mohli jsme si vybrat skupinu podle věku i náročnosti. To jinde nelze.

Děkujeme za vaši péči, trenéři se dětem věnují i v maličkostech, dcera je u vás naprosto spokojená …“  

Chce se jen dodat: Děkujeme za pochvalu, vážíme si jí. Ve Twistu, krom uvedeného, ale také soutěžíme.

 

Jarní cena TŠ Twist Říčany – 17. ročník obsazený pěti státy

Soutěž pořádaná Taneční školou Twist Říčany přilákala 27. dubna do sportovní haly reprezentanty hned z pěti zemí. Zúčastnila se reprezentace Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a České republiky. Takový (zatím) neoficiální středoevropský pohár. Naše soutěž je už ale zapsaná v mezinárodním kalendáři světové federace tanečního rokenrolu. Aby ne, když se letos konal už 17. ročník v řadě. Pravidelnost, organizační schopnosti, ale i plné hlediště a světové špičky na parketu znamenají, že je naše soutěž čím dál více oblíbena. Bez pomoci nezištných rodičů a finanční podpory města Říčany bychom však nemohli akci pořádat. Všem patří velké díky!

A jak jsme vlastně uspěli na Jarní ceně TŠ Twist? Skvěle, hned 5x stáli „na bedně“ zástupci TŠ Twist Říčany a odnesli si medaile. Nejúspěšnější jsme byli jak v dětské, tak i v juniorské ktg., kde jsme zvítězili, tedy zlato vyhrály ve svých ktg. skupiny Madonna a Jungles.

Daří se i jinde. Vyhráli jsme i menší soutěž v Benešově 9. května na Středočeském poháru malých dětských skupin. Tam jsme vyslali jen formaci Jungles.

Ale i na další, pražské soutěži Vlaštovka 11. května TŠ Twist Říčany vítězila.  První místa získala v dětech pro změnu formace Babies před Jungles, ve starší ktg. zase zvítězila skupina Iris. Mezi páry se blyštili bronzoví žáci: Jakub Hlubuček a Nela Choutková.  Získali jsme nakonec i další dvě medaile a tři čtvrtá místa.

Až po uzávěrce tohoto vydání se konalo Mistrovství ČR ve formacích. Výsledky zveřejníme v dalším čísle.  Něco jiného ale zveřejnit můžeme: 

bor do přípravky Taneční školy TWIST Říčany se koná v pondělí 10. a 17. června vždy od 16.00 do 17.00 hodin v ZŠ U Říčanského lesa (vchod od tělocvičen). Uvítáme nezbedné holky a kluky od čtyř do sedmi let. Kurz přípravky začíná sice až v září, ale kdoví, jestli u nás bude v září v přípravce volno… Na fotce u článku je naše nejmladší soutěžní skupina Pixie, některé z nich začínaly v září a nyní už naplno soutěží.

Starší zájemce o rokenrol, tanec a akrobacii, kluky i holky od sedmi let, přivítáme také 10. a 17. června také v ZŠ U Říčanského lesa, ale až po 17.00 hodině.

Zkrátka: Rokenrol nás baví, Twist je ten pravý!

Vaše TŠ Twist Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena