TŠ Twist Říčany

3. 11. 2019

TŠ TWIST MÁ STŘÍBRO MISTROVSTVÍ SVĚTA

Taneční škola Twist získala stříbro na Mistrovství světa v akrobatickém rokenrolu.  V sobotu 5. října ve velké pražské hale Královka si naše dívčí formace získala kromě medailí i přízeň publika, před televizními kamerami a zcela zaplněnými tribunami. V porotě, jako obvykle, byli pouze zahraniční porotci. Formace Madonna nejenže obhájila medailovou pozici (bronzovou) z loňského MS v rakouském Grazu, ale získali jsme ještě cennější kov. A to se znatelně omlazeným, změněným týmem, a v obrovské konkurenci. Musíme připomenout i velký úspěch druhého twistového týmu. Méně zkušená a mladší formace Xena získala vynikající 13. místo.

V pátek 4. 10. večer probíhaly čtyři (!) hodiny prostorové zkoušky formací MS – každá formace měla prostor jen čtyři minuty – a už tam jsme tušili, že můžeme uspět. To ale byly jen zkoušky. Až další den ráno v devět hodin proběhlo první kolo a rokenrolový oddíl z Říčan (musíme říci z TŠ Twist Říčany) postoupil jako třetí nejlepší rovnou do semifinále s formací Madonna. Formace Xena s trenérkou Karolínou Benešovou bojovala v dalším kole, i ona se po opravách dostala do semifinále. Nicméně s Madonnou jsme se poté uzavřeli na klidné místo a pečlivě se chystali na další tanec. Ten se povedl a postoupili jsme spolu s dalšími šesti formacemi do večerního finále. I ve finále jsme předvedli s Madonnou úžasnou choreografii od Zuzany Boháčkové na motivy Michaela Jacksona a získali přesvědčivě druhé místo.

Twist Říčany je v akrobatickém rokenrolu – co do počtu úspěchů na MS a ME – v posledních letech nejúspěšnější z celé České republiky napříč všemi kategoriemi. Jsme hrdí i na fakt, že všechny naše úspěchy dosahujeme s vlastními odchovanci, kteří se rokenrol, tanec, naučili v TŠ Twist Říčany.  A při pohledu do letité statistiky zjišťujeme, že jsme se do finále mistrovství světa, konkrétně mezi pět nejlepších týmů, dostali už po jedenácté v řadě. A to s několika generacemi tanečníků!

ROKENROL NÁS BAVÍ, TWIST JE TEN PRAVÝ

O týden později po MS jsme se s formacemi Force One a Con Calmas zúčastnili mezinárodního Mistrovství Slovenské republiky. Kousek od Bratislavy v Topolnikách jméno TŠ Twist Říčany znovu znělo halou. A to hned dvakrát. Na stupně vítězů se v mladší i ve starší ktg. dostaly obě formace a obě ve svých ktg. získaly stříbro.

POHÁR STAROSTY MĚSTA ŘÍČANY

Reprezentace Rakouska, Polska, Slovenska a ČR zase soutěžila 19. 10. v domácí sportovní hale na 19. ročníku Poháru starosty města. A znovu za osobní účasti pana starosty Kořena, který sledoval dění na parketu i předával ceny nejlepším. Akce byla pořádána i za finanční podpory města Říčany.

A jak tanečníci TŠ Twist Říčany dopadli? Celkem v pěti kategoriích zněla fanfára vítězů pro TWIST Říčany. V mezinárodní konkurenci zvítězily formace: Madonna, Babies, Twister, Con Calmas a Force One.  Na soutěži jsme ale získali nejen 5x zlato, ale i 1x stříbro a 2x bronz. V párech se čtvrtým místem v žácích skvěle předvedli Vojta Šimek s Aničkou Bláhovou.  Zcela zaplněné hlediště bývá při akcích TŠ Twist Říčany už normou.

Poděkování patří, kromě tanečníků, i panu starostovi, městu Říčany a prima skupině ochotných rodičů, kteří uklízeli, stavěli, pomáhali…Všem děkujeme!               

                Jiří Boháček, vedoucí TŠ Twist Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena