V pozici starosty je třeba mít nadhled

2. 12. 2016

Názor Jiří Kozák

Pan starosta Kořen vzal referendum velmi osobně. Ostatně měl pro referendum svou motivaci, jak uvedl v rozhovoru pro Deník, když řekl, že jej výsledek referenda mrzí, neboť jako starosta ručí „za každý svůj krok veškerým svým majetkem“ a referendum mu tak zřejmě sebralo možnost jej bránit.

Chápu tedy jeho naštvání v okamžiku, kdy bylo jasné, že občané Říčan jeho zbytečné referendum odmítli. S čím se však nemohu smířit, je jeho reakce na sociálních sítích a následně i v Kurýru. Na sociálních sítích pan starosta bezprostředně po referendu naznačil jménem města, že ti, kdo nehlasovali v referendu kladně, nemají rozum. Ve své podivné komunikaci pak pokračoval i na stránkách Kurýra, kde rozvíjel naprosto nepodložené spekulace o jakési chystané developerské revoluci v Říčanech.

S developery nejednám, takže netuším, zda se v Říčanech připravují postavit nějakou obdobu Jižáku. Ale vím jinou věc. Za prvé, že já nic takového nechci. A za druhé, město má dostatek možností, jak tomu zabránit i bez referenda.

Říčany jsou malé a pěkné město. Mají svého ducha a bohatý společenský život. Proto by jim slušelo, kdyby měly starostu, který má nadhled a nepotřebuje zkoušet účelově manipulovat veřejným míněním. Ubránit se developerům zvládají jiná města. Nevím, proč by to nemělo jít i v Říčanech.

Jiří Kozák

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena