V zastupitelstvu města vznikl nový klub STAN

5. 9. 2018

Poté, co na březnovém zasedání zastupitelstva našel návrh Zdeňka Hraby na doplnění jednacího řádu tohoto orgánu města podporu jak M. Mrázka, P. Bartoše, P. Nováka, D. Frydrycha, opozice, tak i části Klidného města, je nyní možné, aby se zastupitelé mohli svobodně sdružovat v klubech. Tak, jak je zvykem v ostatních městech.

„Rozhodli jsme se, že této nové možnosti využijeme a založíme klub zastupitelů Starostů a nezávislých (STAN). Vzhledem k tomu, že se vedle mě stali členy Petr Bartoš, Pavel Novák a Michal Mrázek, vzniklo tak na počátku dubna druhé nejsilnější uskupení v našem zastupitelstvu,“ říká místostarosta Zdeněk Hraba.

Programově se bude klub zastupitelů STAN minimálně do podzimních komunálních voleb soustředit na podporu dokončení rozumných projektů započatých v dobách, kdy byli uvedení členové klubu STAN součástí Klidného města. „Za těch necelých osm let, co jsme v zastupitelstvu, se udělalo mnoho dobrého a město se na první pohled změnilo k lepšímu. Nechceme proto utíkat od rozdělané práce. Naši podporu tak má co nejrychlejší dokončení rekonstrukce ulice Politických vězňů, dokončení sportoviště u 3. ZŠ U Říčanského lesa u Olivovny, Jubilejního parku u ulice Kozinova nebo započetí stavby školy na Komenského náměstí. Nebo třeba podpora aktivit města věnovaných seniorům, jako je například Rada starších, doplňuje Michal Mrázek.

Naopak se klub zcela distancuje od zadávání veřejných zakázek mimo standardní režim směrnice města, kdy se v poslední době čím dál více množí neopodstatněné výjimky z této směrnice, nebo od, zdá se, stále živého tématu zubří obory stejně jako od snah o vybudování parkovacího domu v centru města v těsné blízkosti obytné zóny, který by v konečném důsledku sloužil především neříčanským dojíždějícím a oblast kolem nádraží by ještě více dopravně zatížil.

Michal Mrázek, Zdeněk Hraba,

Petr Bartoš a Pavel Novák

(všichni STAN)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena