Vánoční přání

28. 12. 2018

Názor - Eva Kubínová

Milí čtenáři Kurýru,

zdravím vás a reaguji na článek z prosincového čísla o Kmeni Bobrů. Moji synové, dnes již čtyřiadvacetiletí, vyrůstali právě v této skupině a já jsem za to nesmírně ráda.

Jako desetiletí přišli na první schůzku a během let poznávali nejen kouzlo samotné přírody, ale naučili se mnohé dovednosti, které jsou užitečné i do běžného života. Společně tvořili, pracovali, učili se od starších členů a dnes - pokud čas dovolí - předávají zase zkušenosti dál.

Filozofie severoamerických indiánů i knihy E. T. Setona nás doprovázely řadu let a probudily zájem o život ve všech jeho souvislostech. Znalosti se pak hodily i ve škole a s Kmenem Bobrů kluci procestovali celou republiku. Letní tábor i výpravy za poznáním byly vždy oživením prázdnin či víkendů.

Ale poznali také, že ne vždy se všechno podaří, že spolupracovat je lepší než soutěžit. Mají přátele, na které se mohou  vždycky spolehnout a vědí, že  pomůžou, když je třeba.

A naopak. V dnešním světě vzácnost, ale mezi Ligou lesní moudrosti samozřejmost. Jsem ráda, že Kmen Bobrů má další pokračovatele a že to děti stále baví a moc bych chtěla poděkovat za všechno, co nám členství  v kmeni dalo.

Článek Hany Šrámkové jsem nemohla nechat bez povšimnutí a moc bych přála malým i velkým Bobrům, aby se podařilo najít lepší a hlavně větší prostor než je stávající klubovna v ZŠ Bezručova, i když na ni máme vzpomínky opravdu velmi hezké. Děti sice tráví hodně času venku a to v každém počasí, ale spousta zajímavých činností se právě děje v klubovně, která je takovým zázemím s vlastními hrnečky a pohodou. Tak ať se vede a krásný celý rok 2019 pro vás všechny, přátelé.

 

A ještě jedna milá poznámka... „Zajdi za Mrázkem, ten ti pomůže,“ ozývá se často nejen v zimních měsících a je to pravda. MUDr. Mrázek je opravdu odborník na svém místě a mimo to i příjemný člověk, který není lhostejný k okolnímu světu.

Osobní přístup ke každému pacientovi, vše trpělivě vysvětlí  a svědomitě léčí. Děkuji za sebe (křičím, jak mi hlasivky dovolí) i za tu každý den plnou čekárnu ORL. Tak ať máte dobrý celý rok 2019, pane doktore. 

Eva Kubínová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena