Velikonoce

29. 3. 2024

Předjaří ve Vinici proběhlo v činorodém ruchu. Uspořádali jsme vodní křest, kterým podle Bible člověk vyjadřuje, že uvěřil, že Ježíš zemřel za jeho provinění a byl vzkříšen. Ponoření do vody znamená smrt starému životu a vynoření z vody znamená vzkříšení do nového života. Koncem února jsme přijali pozvání od Apoštolské církve v Hlinsku, kde jsme uspořádali koncert a nedělní vyučování o Boží blízkosti.

V březnu jsme také jako kulturně-vzdělávací program uspořádali pro děti ve věku 10–14 let oslavu židovského svátku Purim se čtením napínavého příběhu královny Ester a strašlivého Hamana, kterého dohnala vlastní lstivost. Oslava se nesla tradičně ve znamení kostýmů, veselých písní s tancem a sladkých „hamanových uší“. Příběh si můžete přečíst v Bibli, v knize Ester.

Vrcholem předjarních akcí byla tradiční biblická oslava Velikonoc, sederová večeře, uspořádaná pro veřejnost v restauraci Oáza. Účastníci – věřící i nevěřící – měli možnost zažít, jak slavil Velikonoce Ježíš se svými učedníky a co vlastně tímto svátkem slavili. Dozvěděli se, jak se dávný symbol Boží záchrany (beránek) stal skutečností (Ježíšem). Velikonoční svátek znamená zpěv, jídlo, vyprávění a čtení z Bible, hru na schovávanou, nekvašené chleby a čtyři poháry. Děti jsou vždy vítány a byly velmi užitečné – část programu by se bez nich neobešla. Děkujeme všem za zapojení a přátelskou atmosféru.

V květnu připravujeme setkání pro děti 10–12 let na téma Existuje Bůh a dá se to dokázat? Jak jde Bůh dohromady s vědou? V červnu plánujeme besedu na téma Život s duševní poruchou a víra: Psychiatrie, psychoterapie a křesťanství.

Přejeme všem krásné jaro a osobní zkušenost se vzkříšeným Ježíšem, která postaví vaše nohy na pevnou skálu.

Srdečně

Vinice – společenství křesťanů, z. s.
www.vinicericany.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena