Vesmír Říčany

27. 2. 2020

Vesmír po čtyřicítce stále jede!

I ve dvacítkovém roce jsme stále tady. Spolek Vesmír Říčany loni oslavil čtyřicet let své existence a jeho členové jsou připraveni v dalších letech dál organizovat události pro děti, včetně té nejhlavnější – letního tábora v Lužických horách. V minulém roce jsme s dětmi dostáli svého názvu a vypravili se daleko mezi hvězdy, abychom zachránili Zemi před ekologickou katastrofou. Mise uspěla a získali jsme Modré planetě ještě několik let navíc na to, abychom s tím my tady dole něco udělali, než bude opravdu pozdě. Tábor jsme zakončili výročním setkání několika generací táborníků a vedoucích, kteří si zavzpomínali na prázdniny pod stanem a dobře se ve stínu hory Luž pobavili.

Ale konec nostalgickému ohlížení a obraťme se čelem k začátku nové dekády. Co nás letos čeká? Vedoucí a praktikanti se pomalu probouzí ze zimního spánku a v jejich hlavách se zvolna rodí nápady, co si pro věrné i nové táborníky připraví a co je na táboře potřeba zlepšit. V květnu nás čeká brigáda v místě tábora, abychom renovovali část zázemí. Třeba bude nová kadibudka nebo sprcha… Léto přivítáme tradiční akcí ke Dni dětí, která se bude konat na Marvánku již podesáté. A samozřejmě TÁBOR! Letošní termín neobvykle posouváme až na období od neděle 5. do soboty 18. července. Téma celotáborové hry prozatím držíme v tajnosti. Podělíme se ale o náměty her, které by si děti rády zahrály. Mnoho z nich chtělo do války, klidně i do třetí světové. Jiné chtěly kouzlit jako Harry Potter nebo se stát komiksovými superhrdiny. Možná budeme zachraňovat říši poníků nebo vyrazíme po vlnách oceánů či do hlubin času. Témat je mnoho. Jistě uspokojíme aspoň zčásti všechny chutě a společně si zase užijeme spoustu srandy v Dolní světlé.

Náladu Vesmírnému týmu vedoucích nekazí ani nedostatek vody v potoce, ani občasné návštěvy vlčí rodinky v Lužických horách. Prostě se zase těšíme na zábavu a dobrodružství! A co vy?

Za Vesmír Říčany, z. s., Vašek

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena