Vodovod

1. 12. 2017

Názor - Pavel Musil

 

Zúčastnil jsem se nedávno veřejného projednání tohoto tématu v Labuti.  Materiál zaslaný majitelům nemovitostí dotčených touto akcí vše vysvětlil a vedení města na místě znovu záležitost jasně shrnulo.  Přesto zřejmě někteří spoluobčané nejsou schopni porozumět jádru věci - že investicí Kč 30 tisíc se jejich majetek zhodnotí o statisíce.  Kdyby to totiž pochopili, byla se nemohla rozproudit "diskuse" o věcech zcela okrajových - jeden dobrý muž měl starost o to, kdo zaplatí jakési šoupě, druhý chtěl přesnou cenu za metr přípojky (jednotkově se jedná o stokoruny!), další zase poukazoval na marginální věci v návrhu smlouvy atd.)

Město podniká administrativně náročnou akci.  Kdo měl kdy co do činění s dotacemi, ví, kolik hodin je nutno vynaložit na příslušné zprocesování - kromě toho jednání s dodavateli, řešení otázky rezervování kapacity a mnoho dalšího. Tvrzení v článku o „roční intenzivní práci napříč úřadem“ není tedy ani zdaleka přehnané. A na veřejném projednání, místo aby tato práce byla oceněna věcnou diskusí a během deseti minut se shromáždění rozpustilo, se dvě hodiny „řeší“ věci uvedené výše. Strašidelné.

Bereme-li toto v úvahu, je celkem šokující informace, že smlouvu podepsalo jenom cca 80 zájemců.  Je to výraz nevděku a řekněme určité nepromyšlenosti (dal by se použít i jiný výraz).  Já osobně město oceňuji za energii, se kterou prosazuje - pro NÁS, své obyvatele! - tento vodovod, a přeji mnoho trpělivosti při jednání s veřejností, tímto (v nadsázce) „obtížným lidským materiálem“.

Pavel Musil

P. S.  Prosím přestaňte ztrácet čas komunikací s panem Macinauerem a spol, kteří jsou schopni řešit akci „Starák 2017“ ještě v červenci příštího roku. Děkuji moc!

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena