Výprava světlušek do Národního zemědělského muzea v Praze

1. 3. 2024


V únoru se náš oddíl světlušek vydal na výpravu do Prahy. Kdo z vás již navštívil Národní zemědělské muzeum, dobře ví, že jsou tam různě zaměřená oddělení, např. rybářské, lesnické, gastronomické a zemědělské. Aktuálně tam probíhá výstava s názvem Jede traktor.

Prošly jsme si tematická patra a na střeše, kde byl i dalekohled, jsme si užily krásný výhled na naše hlavní město. Nejvíc se nám líbila oddělení lesnické a gastronomické. V lesnickém oddělení byly ukázány stopy zvířat, myslivecké potřeby a tabulky s naučnými hrami. V rybářském oddělení byla kolíbající se loďka, živé ryby a magnetické rybičky. V zemědělském oddělení byl velký býk, malá městečka a chlívek. V gastronomickém oddělení jsme mohly napodobit nakupování, vaření na tabletu a trhaly jsme plyšové mrkvičky z podlahy. Na výstavě traktorů jsme si mohly půjčit plastový traktůrek a jezdit s ním nebo si zahrát počítačovou hru.

Velmi jsme si to tam užily. A už se těšíme na další výpravu!

Za 5. roj světlušek Denisa Mužíková

 

Skautský ples 2024

Poslední lednovou sobotu v KC Labuť v Říčanech hosty roztančil již tradiční skautský ples. Ať jste skauti, byli jste skauti, jste příznivci dobrého tance či rádi zažíváte napětí při losování tomboly, přijdete si u nás na své. Letošní ples zahájil vedoucí střediska Lukáš Pavelka a večerem provázel Vojta Vít. K tanci hrála skupina Joy Box a několik předtančení předvedlo taneční studio Fuego.

Moc děkuji všem, kdo se na organizaci podíleli, a všem, kdo na ples dorazili či nás podpořili darem do tomboly. Přeji všem krásnou plesovou sezonu.

Jana Rajtorová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena