Zahradní slavnost v MŠ a ZŠ Nemo

27. 10. 2023

Naše škola uspořádala na konci září zahradní slavnost na pozemku, který si pronajímá od města Říčany. Děkujeme tímto našemu městu Říčany za možnost mít školní zahradu s venkovní učebnou v dosahu školy. Děti se tam rády učí, zahradničí a pracují s nástroji.

Na zahradní slavnost jsme pozvali nejen veřejnost, ale i bývalé žáky, kteří si za každý ukončený pátý ročník zasadili strom. Na školní zahradě jsou nyní čtyři stromky s krásnými cedulkami bývalých tříd: Netopýři, Sovičky, Lištičky a Datlíci. O stromky pečují děti z MŠ a ZŠ Nemo.

Na zahradní slavnosti děti čekala řada aktivit. Na indiánské týpí obtiskovaly ručičky, uvnitř zase vyráběly lapače snů. Venku malovaly obrázky na kameny a učily se zatloukat hřebíky. Mohly si také zahrát na indiány a zastřílet si lukem na cíl. V hlavní budově školy si všichni mohli zatancovat s taneční školou.

Odpoledne se vydařilo a nás pedagogy dojalo, jak nám ti bývalí žáci zase vyrostli. Těší nás, že se jim daří na gymnáziích a na druhém stupni ZŠ. Zavítali mezi nás dokonce i ti bývalí absolventi mateřské školy Nemo, kterým je již neuvěřitelných 20 let! Některé z nich čeká maturita a jiní zase nastupují na VŠ. Jsme rádi, že si na Nemo vzpomněli. V této tradici se sázením stromků budeme pokračovat a vzpomínat na naše žáčky, kteří mají v Nemo dveře otevřené.

Akce se zúčastnil i pan ředitel z Nemo Next, která navazuje na naši školu ZŠ Nemo druhým stupněm a zodpověděl dotazy zájemců o druhý stupeň. V současné době je ještě možný přestup do 6. ročníku. K rukám ředitele druhého stupně můžete podat i předběžnou přihlášku na další školní rok. Kontakt: pivonka@nemonext.cz.

Pokud se o nás chcete dozvědět více, můžete navštívit stránky www.nemoricany.cz, www.nemonext.cz nebo se zúčastnit nějaké naší příští akce. Těšíme se na vás.

Tým MŠ, ZŠ Nemo a Nemo Next

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena