Zlatá z Mistrovsví ČR mládeže 16 let

29. 3. 2024

V sobotu 9. března 2024 bylo v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně zahájeno Mistrovství ČR mládeže. Hraje se v kategoriích 10, 12, 14 a 16 let. Turnaje se hrají švýcarským systémem na devět kol. V kategoriích chlapců do finále M ČR postupuje vždy nejlepších 24 hráčů, celkem tedy hraje 96 chlapců a v kategorie dívek startovalo sto dívek.

Nejlepší hráči ČR hráli o tituly mistrů ČR a současně i o účast na Mistrovství Evropy mládeže, které se uskuteční v srpnu v Praze. Mistr ČR může hrát Mistrovství světa, které se letos hraje v Brazílii.

Pro náš klub bylo toto M ČR velmi úspěšné. Zlatou medaili získal v kategorii H 16 Daniel Pražák. Do finále se dostal i Tobias Pressler, který skončil ale až na 21. místě. Bronzovou medaili v kategorii H 14 získal David Martirosyan a do první desítky se dostal i 9. Roman Popov. V kategorii H 12 další výborné 5. místo Edvard Kolář a 12. místo Mikhail Artamonov.

V kategorii dívek v D 16 skončila Josefína Dudková na výborném 6. místě. Nikola Kůsová v D 12 pak byla ještě o kousek lepší – celkově na 5. místě.

Mistrovství bylo úspěšné pro celý Středočeský kraj celkovým ziskem pěti medailí.

Součástí výpravy byl hlavní trenér Stanislav Stárek, jehož účast byla podpořena krajským SCM.

Mistrovství ČR juniorů a 6. místo

V pátek 8. března 2024 bylo v hotelu Opera v Jaroměřicích nad Rokytnou zahájeno Mistrovství České republiky juniorů. Hrál se uzavřený turnaj o 12 hráčích, tedy 11 kol. Nově zrekonstruovaný hotel Opera se nachází v malebném městečku nedaleko barokního zámku. M ČR se hrálo v Oranžovém salonku.

Do finále se probojoval Jan Seidl. Turnaj byl velmi vyrovnaný a silný. Deset hráčů mělo hodnocení FIDE Elo nad 2200. Celkové 6. místo považujeme za úspěšné.

Jaroslav Říha

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena