Zastupitelé
Změna v zastupitelstvu – Kozák vers. Kořán
27. 6. 2026
V minulém čísle Kurýru Jiří Kozák (Spolu/ODS) oznámil ukončení svého působení v zastupitelstvu města. Jirka za těch takřka 8 let udělal pro město a lidi v Říčanech spoustu dobré práce a jeho erudice, odborné zkušenosti a lidský přístup budou v zastupitelstvu chybět. A já mu za to ještě jednou děkuji a zároveň jemu i všem říčanským slibuji, že se pokusím jeho přínos, minimálně na tu relativně krátkou dobu cca 4 měsíců do podzimních komunálních voleb, plnohodnotně nahradit.
Je asi třeba zmínit, že mám poměrně dobrý přehled o tom, co se ve městě děje – posledních 16 let pravidelně každý měsíc na Finančním výboru procházíme a „schvalujeme“ veškeré materiály, které jdou do zastupitelstva města. Abych byl úplně přesný, jde pouze o materiály, které mají nějaký dopad do finanční pozice města – takže prakticky všechny.
Zároveň bych měl ještě doplnit, že již 12 let působím jako předseda Osadního výboru v Kuří a mezi mé veřejné aktivity by se dalo zařadit i dlouholeté členství v Dozorčí radě MAKSu. Posledních 5 let se také poměrně intenzivně angažuji ve fotbalovém klubu FK Říčany jako předseda kontrolní komise klubu.
Za tu relativně dlouhou dobu, co v barvách ODS v Říčanech veřejně působím, se tedy již velmi dobře známe jak se všemi kolegy v zastupitelstvu, tak i se spoustou pracovníků na městě. Nepotřebuji se jakkoliv rozkoukávat, aklimatizovat či se nechat hájit… Ostatně to potvrzuje i první jednání zastupitelstva, kterého jsem se teď v červnu již měl tu čest zúčastnit – rychlé, věcné a nekonfliktní.
Těším se na spolupráci.
Tomáš Kořán
Zastupitel /SPOLU–ODS/




