Zprávičky ze školičky aneb babí léto v Kuřátku

27. 10. 2023

Náš školní rok v mateřské škole Kuřátko v Kuří začal s plným nasazením a nadšením! Pro naše děti jsme připravili širokou škálu vzdělávání a zábavy. V září k nám přijelo divadlo Funfárium s roztomilou pohádkou Jak pejsek a kočička pekli dort. Naše malá kuřátka se skvěle bavila a dozvěděla se přitom i mnoho zajímavostí.

Ale to není všechno! Spolupracovali jsme s lektory z Dendrologické zahrady Průhonice a naše děti absolvovaly enviromentální vzdělávací program s názvem Od zrníčka ke chlebu. Zde se dozvěděly, jak základní ingredience pro pečení chleba souvisejí s přírodou a staly se malými ekology.

Říjen byl také plný zážitků. Děti zhlédly divadelní pohádku O Červené Karkulce. Den stromů jsme oslavili prací se dřevem v „dřevíčkové dílně“ v rámci polytechnického vzdělávání. S lektory lesní pedagogiky se děti vydaly do blízkého lesa nevšedním způsobem poznávat stromy a keře.

Naše školka je místem, kde se učíme a bavíme zároveň. Jsme nadšení, že můžeme podporovat rozvoj našich malých kuřátek a těšíme se na další vzrušující dobrodružství, která nás společně ve školce čekají!

Hana Koubková, ředitelka MŠ Kuřátko

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena