Bezručovka v Sokolské, Bruslíme se školou, benefiční koncert, ples školy
Bezručovka v Sokolské
Již déle než šest měsíců využívají prvňáčci nově zrekonstruovaný objekt v Sokolské ulici, ve kterém 2. ZŠ Bezručova zřídila od 1. 9. 2016 odloučené pracoviště.
Uběhlo první pololetí školního roku a nastal vhodný okamžik pro malou rekapitulaci a zamyšlení.
Přes počáteční obavy a pochybnosti ze strany rodičů i pedagogických pracovníků je zřejmé, že s sebou tato změna přinesla své výhody – školní mikroklima, nižší počet žáků, malý pracovní kolektiv, možnost více se dětem věnovat, společné akce tříd.
Děti se díky malé škole a malému pedagogickému sboru znají, vztahy jsou bližší. Přechod z mateřské školy do základní je tak pro děti příznivější.
V krásném a moderně vybaveném prostředí jsou děti i učitelé spokojeni. Děti zde mají dostatek prostoru nejen na vzdělávání, ale i na pohybové aktivity ve výuce i v odpolední družině.
Skloubily se zde zkušenosti pedagogů s dlouholetou praxí i mladých začínajících učitelů, vzájemné vztahy i komunikace jsou výborné. Probíhají společné konzultace nápadů a pořádání akcí.
Naší snahou je zpestřit dětem život ve škole v průběhu celého školního roku. Tak se na svět dostává celá řada akcí, z nichž se stanou v nové škole školní tradice jako EKO hrátky, Mikulášská nadílka, vánoční besídka spolu s pečením cukroví, karneval.
Odpoledne zde fungují dvě oddělení školní družiny, které se denně při různých aktivitách slučují, a děti tak mají kamarády nejen ve své třídě.
Postupně se rozplynuly i naše největší počáteční obavy - problémy s ranním parkováním, obavy z toho, že to máme všude daleko, že ztratíme kontakt s ostatními kolegy, rodiče nebudou stíhat rozvoz dětí do dvou budov apod. Opak je však pravdou.
Chod na Sokolské se po půl roce fungování a vychytávání drobných chybiček ustálil a nyní se zde cítíme všichni dobře.
Věříme, že jak děti, tak rodiče současných prvňáčků jsou spokojeni.
kolektiv učitelů a vychovatelek ze Sokolské
Bruslíme se školou
V letošním školním roce byla do učebních osnov přidána nová sportovní aktivita – výcvikový kurz bruslení, a to pro žáky druhého a pátého ročníku.
Zřizovatel říčanských škol dojednal podmínky pro realizaci tohoto kurzu na novém zimním stadionu v Říčanech. Kurz pro každou třídu má šest vyučovacích hodin a jeho cílem je zvládnutí základů bezpečného bruslení. Děti na stadion dováží autobus, díky tomu je akce rychlejší a pružnější. Ztráta dalších vyučovacích hodin tak odpadá. Na stadion přichází děti vždy jednou v měsíci. Děti i učitelé toto zpestření tělesné výchovy vítají.
A jak kurz probíhá přímo na stadionu?
Ihned po příchodu do šatny se žáků ujmou čtyři instruktoři, kteří evidentně vědí, co dělají. Žákům pomohou s obutím a utažením bruslí. Každého před vstupem na ledovou plochu zkontrolují, zda mají veškerou potřebnou výstroj (čepice, šála, rukavice, správně obuté a utažené brusle). Poté žáci vstupují na led.
Během první hodiny si instruktoři roztřídili děti do skupin podle výkonnosti. První, co se děti naučily, bylo, jak mají na ledě vstávat v případě pádu. Většina dětí bruslit umí, ale najdou se i tací žáci, kteří na bruslích stáli poprvé. Instruktoři k těmto žákům přistupují individuálně. Snaží se jim ukázat a vysvětlit spoustu věcí, které jsou potřeba ke zvládnutí ocelového ostří na ledě.
Pro žáky je to dobrá zkušenost, ale má to jeden háček, led je celkem pevný a hlavně tvrdý, a tak to někdy i zabolí. Přesto se děti na bruslení těší a mnohému se již naučily.
Jan Šindelář – učitel 1. stupně
Redakční systém i-servis
(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2025 Všechna práva vyhrazena