ZŠ Bezručova

1. 2. 2020

Hudební advent na Bezručovce

S hudební profilací Bezručovky je spojena samozřejmě již několik let i produkce pro veřejnost.

Během adventu letošního školního roku tomu nebylo jinak a akcí, kterých jsme se účastnili, bylo více než jiné roky. Na všech se vystřídaly děti z hudebních tříd i obě hudební tělesa naší školy – školní kapela Troufalost a orchestr Junior Stars Band.

Před tím vším probíhala spousta zkoušek – samozřejmě ve volném čase dětí (kapela zkoušela před vyučováním i po něm, orchestr spolu s některými dětmi hudebních tříd měl víkendové soustředění).

Maraton začal již v listopadu na akcích města – k výročí Sametové revoluce na náměstí, další bylo odpoledne pro seniory v KC Labuť. Následovalo již tradiční Adventní prozpěvování, kde již několik let naše škola spolupracuje se ZUŠ Říčany a MŠ Čtyřlístek. Jako prvopokus se letos konala vystoupení na vánočních trzích opět na náměstí v Říčanech, kde po dva podvečery ukázaly naše děti, co umí.

Samozřejmostí jsou v adventním čase i návštěvy v domech seniorů. Děti se předvedly nejen v Říčanech (DS Marta, DS Na Kavčí skále), ale i v centru pro seniory Clementas v Mlékovicích.

Tradiční je pak i Vánoční koncert Bezručovky, který proběhl celkem třikrát v jednom dni, dopoledne pro spolužáky, navečer pro veřejnost. Jako každoročně v Labuti nebylo kam usednout, pokud jste se jen chvilku zdrželi… Zde patří poděkování všem rodičům, kteří jsou ochotni svým ratolestem věnovat čas a nejen se přijít podívat, ale i přidat ruku k dílu a pomoci. Poděkování patří i městu Říčany, které nám pro naši produkci zapůjčuje sál v KC Labuť. Také patří poděkování firmě FFT, která nám pro stěhování našeho hudebního zázemí vždy zapůjčí ochotně odvoz.

Zdálo by se, že si děti chvilku odpočinou, ale školní kapelu a orchestr čekala ještě jedna premiéra.

1. společný koncert obou školních těles proběhl 8. ledna v KC Labuť. A vypadá to, že z tohoto pokusného projektu bude opět jedna z hudebních tradic školy…

Uvidíme.

Za 2. ZŠ Bezručova
učitelé hudební výchovy

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena