ZŠ Bezručova

1. 1. 2021

Smutný advent na Bezručce

Advent má na Bezručce už mnoho let velmi zvláštní atmosféru. Je to období, kdy naše škola bývá plná tónů, období, kdy dotahujeme poslední detaily před vánočními koncerty, které považujeme za vrchol sezóny.     Srovnám-li letošní školní rok s tím minulým, tak pokud správně počítám, jen různá hudební uskupení z našeho 2. stupně do Vánoc zvládla šest koncertů vesměs s různým repertoárem. Trochu jsme „vrčeli“, že toho máme moc, a že to nestíháme. Dnes už víme, jak moc jsme se rouhali. Vánoční koncert jsme s již odešlými deváťáky téměř celý probrečeli. No, a teď není žádný…

Nejsmutnější ale je, že jsme si ve škole nemohli u stromečku zazpívat ani „obyčejnou“ koledu. A zase srovnání s minulým rokem: na třídní besídce v „hudební“ devítce jsme si jen pro radost zpívali písničky z našich starých vystoupení a i tam byla spousta slz a krásných vzpomínek.

Ale abych jen nebrečel. Za září jsme s vypětím všech sil stihli dva koncerty s naprosto skvělou atmosférou. Všichni účinkující „strašně mákli“, protože si uvědomovali, že je to možná na dlouhou dobu naposledy. A bohužel jsme situaci odhadli naprosto správně.

Má to samozřejmě i své kladné stránky. Až to všechno skončí, budeme si vážit každého vystoupení, každé zkoušky, kdy budeme dělat muziku a hlavně spolu.

Momentálně je to ale tak, že nesmíme zpívat, nesmíme se během výuky ani hnout ze třídy, případně tvořit nějakou hudební kompetici s kamarády z jiných tříd. V hudební výchově si o hudbě momentálně můžeme povídat, můžeme probírat dějiny, hudební teorii, či o ní tvořit nějaké projekty. Nemáme ale možnost ve škole hudbu dělat. Tím si samozřejmě děti k muzice a ke kultuře vůbec asi těžko vytvoří kladný vztah. Což je hlavním posláním hudební výchovy obecně. Nebo snad ne?

Zbývá jediné. Popřát šťastný nový rok a věřit v lepší zítřky.

Martin Mužík

 

Vyslovená přání dě

Také jste se těšili na ježíška? A na všechno dobré v nadcházejícím roce? A byli jste hodní?

Naše škola jistojistě hodná byla, protože děti jí přály do nadcházejícího nového roku:

„Školo, přeji ti, abys dlouho vydržela, aby k tobě mohly chodit i moje děti a aby děti na této škole byly šťastné.“

„Naší škole přejeme, aby žila 1000 let! Přeji jí velkou slávu a radost, lásku žáků a konec všech problémů. Prostě vše dobré a hezký nový rok.“

„Naší škole přejeme, aby žáci neprotestovali, aby si jí žáci vážili.

„Hodně štěstí, školo, ať vydržíš hodně roků!“

„Já přeji škole do roku 2021, aby dostala jako první protilátku na koronavirus.“

„Milá školo, chodím do tebe pět let a chtěl bych ti do nového roku popřát, aby se změnila výbava počítačů (aspoň to nataktovat) a nějaký antivirus. Milá školo.“

„Přejeme škole hodně štěstí, zdraví a dlouhá léta! A taky zázrak opravení počítače 17.“

„Hlavně ať tě, školo, nezavřou a ať nemusí být on-line výuka. Ať jsme zdraví!“

„Ať jsme všichni zdraví a hlavně ať s námi učitelé vydrží.“

„Pěkný nový rok Bezručovce bez koronaviru.“

„Do nového roku přeji škole, aby pan ředitel nebyl z toho COVIDU moc zmatený, pro každého je to moc těžké a každému je tato situace nepříjemná. A nejvíc pro pana ředitele – já bych nedokázala dávat takhle dobrá pravidla (když je takovýhle zákon).“

„Škola je super! Školo, ať máš lepší počítačovou techniku a hodně štěstí do budoucnosti!“

„Mé škole přeji, ať je zase plná až k prasknutí!“

„Pěkný nový rok 2021 a do lavic bez roušek!“

Vážení čtenáři, milí naši příznivci, do nového roku vám přejeme notýsky bez poznámek, splněná slova a sliby, radost z učení a prima lidi okolo!

                                                                 Vaše Bezručka

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2021 Všechna práva vyhrazena