ZŠ Nerudova

27. 9. 2019

První projektový den v ZŠ Nerudova

V rámci prvního projektového školního dne se měli žáci seznámit nejen s pracovními činnostmi, ale i s ekologickou problematikou v prostředí „Říčanské hájenky“. Bohužel nám nepřálo počasí, celou noc propršelo, proto byl navržen náhradní program ve škole.

První skupina- žáci přípravné a speciální třídy spolu s našimi „prvňáky“, pracovali v říčanském muzeu na programu Truhlář Tonda. Šlo o přírodovědný workshop týkající se lesa, dřeva a hlavně polytechnické výchovy. Děti se seznámily s pracovními nástroji truhláře a pracovaly. Řezaly pilkou, vrtaly vrtačkou a brousily brusným papírem. Výsledkem byl dřevěný knoflík, který si odnesly domů

Druhá skupina- žáci z prvního stupně zase vyráběli svůj vlastní papír. A můžeme říci, že se to opravdu povedlo.

Nejstarší naše žáky čekala příprava absolventských triček - jejich potisk a potisk tašek, připravených pro návštěvu z polského partnerského města, která proběhla ve čtvrtek 12. září. Setkání organizoval odbor sociálních služeb a zdravotnictví našeho města. Celé setkání se neslo ve velmi přátelském duchu.

A co nás ještě čeká v tomto prvním školním měsíci? Setkání s historickým obdobím starých pověstí českých, soutěž Ekokosteláda a určitě mnoho dalších krásných zážitků.

       

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena