ZŠ Nerudova

4. 11. 2019

 

Tak už máme pomalu druhý školní měsíc za sebou. I v tomto měsíci jsme se zúčastnili řady akcí. Mezi ty nejatraktivnější můžeme určitě zařadit setkání s mluvčím Policie ČR pro Prahu- venkov- p. Chalupou. Ten vysvětlil žákům některé právní nejasnosti, které je můžou v životě provázet a s kterými se můžou setkat.

Další akcí byla pro děti ze školní družiny, při které se již poněkolikáté setkaly s ukázkou výcviku dravých ptáků. Všichni se vrátili nadšeni.

Ten samý den probíhal i první sběrový den papíru. Podařilo se nám sesbírat skoro celý kontejner. O jeho nakládku se postarali žáci 7. a 9. ročníku.

 A na co se můžeme těšit v následujícím měsíci? Divadelní představení „Jsi zuřivec“, které nás seznámí s obranou proti kyberšikaně. Toto divadelní představení je podpořeno z programu O2 Chytrá škola. Hlavním cílem tohoto programu je naučit děti uvědomělému a zodpovědnému přístupu k novým komunikačním technologiím, sociálním sítím apod.

Dalším programem jsou z oblasti primární prevence workshopy s „Cestou integrace“, v neposlední řadě se připravujeme na komunitně osvětové setkání s klienty Domova seniorů se zvláštním režimem, které přivítáme již podruhé v naší škole na předadventní pracovní workshop, a řada dalších akcí o kterých vás všechny budeme informovat.

J. Macháčková

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena