ZŠ Nerudova

31. 10. 2022

První místo v ekologické soutěži „Ekokosteláda“

Skvělým úspěchem, na který dosáhli naši žáci, je 1. místo v oblastní soutěži Ekokosteláda, která je zaměřena na oblast environmentálního vzdělávání. Již tradičně ji pořádala Základní škola v Kostelci nad Černými lesy. Soutěže se účastnila tříčlenná smíšená družstva z celkem šesti škol. Ve vědomostním klání na téma „Teplo“ zúročili naši žáci celoroční přípravu a domů všichni odjížděli spokojeni z krásného umístění. Gratulujeme!

Třídění a minimalizace odpadu, úspora energií i vody v Nerudovce

Aby žáci již od dětství uvažovali o rozumné spotřebě, o alternativních materiálových i energetických zdrojích a minimalizaci odpadů, jsou nenásilně, formou celoročních soutěží Recyklohraní a jinými aktivitami, vedeni k třídění odpadů (plasty, papír, nápojové obaly, baterie, elektrozařízení, vysloužilé mobilní telefony, bioodpad – kompostér, oleje).  Zálivku záhonů i květin ve škole zajišťují při hodinách PČ zachycenou dešťovou vodou. Učí se krátce ale intenzivně větrat, zbytečně nenechávat rozsvícená světla apod.

Jaké akce nás čekají­?

Dne 17. 10. přivítáme „Sazka olympijský víceboj“, kde se aktivně zapojujeme již několik let do paralympijské výzvy.

První komunitně-osvětové setkání v Domově seniorů v Říčanech Voděrádkách.

Programy primární prevence, pracovní workshopy.

 

Vaše Nerudovka

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena