ZŠ u Říčanského lesa

27. 9. 2019

 

Adaptačkurz šestého ročníku

Ve středu 4. září jsme se sešli na nádraží v Říčanech. Žáci 6. A a 6. C nám ujeli dřívějším vlakem, náš vlak se opozdil a tak jsme nestihli vlak do Kamenice u Humpolce. Zpozdili jsme se o dvě hodiny. Do tábora jsme museli ujít ještě kilometr pěšky. Většina měla věci ve velkém batohu, takže se nám to lépe neslo. Spali jsme ve stanech s podsadou, ve stanu jsem spala s kamarádkou. Jídelna byla venkovní a vařili skvěle. Okolí bylo moc hezké, nejprve jsme šli do lesa hrát seznamovací hry a pak jsme měli večeři. Ve čtvrtek jsme měli ranní rozcvičku, dopoledne i odpoledne jsme hráli hry. Večer jsme měli bojovku, byla super! Adaptační kurz jsem si moc užila a jsem ráda, že jsem mohla blíž poznat svoje spolužáky.

Eva Krejzová, 6. B

 

CAMBRIDGE ZKOUŠKY

Blahopřejeme všem žákům, kteří skládali Cambridge zkoušky. Všichni byli úspěšní a někteří dokonce „with merit“. Jmenovitě: Adam Urík, Kateřina Fikesová, Marie Chmelíková, Matěj Pačes, Viktor Sommer, Albert Menčl, Jakub Michovský, Nela Vašíčková, Matěj Třeštík. Jedna žákyně bohužel onemocněla.

Zuzana Pokorná

 

NENECH TO BÝT

Naše škola se zapojila do projektu Nenech to být, který je podporován MŠMT. Jedná se o virtuální schránku důvěry. Pro žáky, kterým je ve škole nebo mimo ni ubližováno, nebo pro žáky, kteří o ubližování vědí, může být velice těžké se dospělému svěřit osobně. Webovky a aplikace projektu Nenech to být slouží k tomu, aby žáci o rizikovém chování dali dospělým vědět, aniž by za námi museli osobně dojít. Více informací naleznete na webových stránkách projektu www.nntb.cz. Děti si mohou stáhnout aplikaci do telefonů. Můžete se také podívat na youtube kanál projektu: https://www.youtube.com/channel/UCGfi7bQvn9goDy-ba9Sv9dg. Přímý odkaz na schránku důvěry naleznete i na našich webových stránkách.

 Za šk. poradenské pracoviště Vojtěch Vytiska

TEAMBUILDING NA LODI

V přípravném týdnu jsme se věnovali především přípravě na nový školní rok, ale našli jsme si i čas na příjemné setkání mimo pracoviště na výletní lodi. Ráno nás autobus odvezl k Čechovu mostu, odkud jsme vypluli směrem k Vyšehradu. Při kochání se pěknými výhledy, při kávě a zákuscích, jsme probrali záležitosti pedagogické i prázdninové a nenásilně jsme se naladili na nový školní rok.

Zuzana Pokorná

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena