ZŠ u Říčanského lesa

31. 10. 2022

OKÉNKO PRO ŘEDITELE

Školní rok je v plném proudu. Máme za sebou spoustu akcí, zdarů i potíží. Anglické skupiny žhavě diskutují s naším rodilým mluvčím, přírodovědné skupiny bádají a zkoumají. A protože chceme, aby každý z našich žáků zažíval úspěch, dělal, co ho baví a v čem vyniká, začali jsme připravovat rozšíření skupin, které budou nabízet podporu nadání o oblast informatiky a robotiky. Pro tuto oblast nakupujeme z NPO robotické a programovatelné digitální učební pomůcky (roboty, robotické stavebnice, výukové softwary, včetně zařízení pro tzv. unplugged aktivity rozvíjející informatické myšlení a digitální kompetence. Připravujeme zapojení do programu Erasmus, což je program EU podporující zahraniční mobilitu studentů a pedagogů. Také pevně věříme, že letošní školní rok nás opět navštíví Edisoni a naši žáci budou konečně moci vyjet do zahraniční na studijní výlet.                Přeji krásné podzimní dny!

Dalibor Dudek, ředitel

 

KLUB MLADÉHO DIVÁKA

Letos se přihlásilo rekordních 54 žáků naší školy. Děkujeme za velký zájem o divadlo a moc se těšíme na společně strávené chvíle.
Vojtěch Vytiska

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Naši nejmladší, žáci nultého ročníku, přivítali také podzim. Na procházce posbírali materiál a ve škole jej zpracovali. Posuďte sami, jak se jim zpracování povedlo.

 

PODZIMNÍ VÝUKA ANGLIČTINY VENKU

Radujeme se z posledních teplých slunečních paprsků. Když je venku krásně, prostě nás to táhne ven. Paní učitelky využily počasí a zaměřily výuku na toto téma. A kde jinde, než venku? Naše botanické centrum využíváme nejen na výuku přírodopisu, fyziky a pracovních činností. Slouží nám také na výuku matematiky, ale i humanitních předmětů, což nám výuka anglického jazyky venku jasně ukazuje.

POSLEDNÍ ADAPŤÁK NAŠICH DEVÁŤÁKŮ

Deváťáci vyrazili na třídenní adaptační kurz do Outdoor centra v Březové u Třebíče.

Program obsahoval aktivity na stmelení třídního kolektivu, přetěžké lanové překážky, skok ze 14metrové věže, raftování, paintball a strašidelný hrad, v němž se strachem orosili i třídní učitelé.

Plně adaptovaní mohou teď deváťáci vyrazit vstříc poslednímu náročnému ročníku a začít plánovat školní ples.

 

PRVNÍ SVATBA U NÁS VE ŠKOLE

Naše škola je nejmladší základní školou v Říčanech. Teprve si vytváříme vzpomínky a tradice. Troufám si ale říci, že jsme první škola v Říčanech, kterou si vybrala naše paní učitelka ke svému důležitému životnímu kroku – vstupu do manželství. Jsme velice potěšeni a poctěni, že kolega mohl oddat svoji kolegyni a prostředí školy bylo svědkem spojení dvou životů. Doufáme, že naše škola bude svědkem vícero velkých a radostných životních událostí našich žáků i zaměstnanců.

 

RAKETOPLÁN

Šesťáci si postavili svůj vlastní raketoplán. Myslíte si, že doletěl až na Mars? Podívejte se na odpal rakety na našem INSTAGRAMU.

Výuka praktickým způsobem nás baví!

 

VÝLOV JEZÍRKA

Jak může vypadat výuka přírodopisu? Proč se ryby učit pouze z obrázků, encyklopedií a videí?

V našem botanickém centru máme přece jezírko. A když se nám přemnoží rybičky, blíží se zima, vezmeme pruty a podběráky a rybičky si můžeme odnést domů.

Děkujeme panu učiteli Kořenovi za náš první výlov!

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena